Szkoła letnia „Green Campus – ENHANCE summer school on climate change”

W dniach 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus – ENHANCE Summer School on Climate Change”. Wezmą w niej udział studenci reprezentujący wszystkie uczelnie ENHANCE. Zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym (5 dni zdalnie i 5 stacjonarnie) przez wykładowców z kilku Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Women in Tech Days

Zapraszamy studentów oraz doktorantów na 2-dniowy festiwal Women in Tech Days, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w dniach 25 i 26 maja.

Projekt koła naukowego Proton Dynamic wśród laureatów konkursu MEiN

W gronie laureatów pierwszego konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” znalazł się zgłoszony przez działające przy naszym Wydziale koło naukowe Proton Dynamic projekt pn. Rozwój elektrycznego układu napędowego dużej mocy do pojazdu wyścigowego klasy Formuła Student.

Letni kurs internetowy na temat druku 3D i projektowania

Organizacja studencka BEST Bratysława przygotowała letni, 5-dniowy kurs internetowy (4-8 VII 2021 r.), podczas którego można zdobyć wiedzę na temat druku 3D i projektowania konstrukcji wytwarzanych technologią przyrostową.

Akcja kwaterunkowa do DS na rok akademicki 2021/2022

Do 15 maja przyjmowane są wnioski o przydzielenie miejsce w Domu Studenckim w przyszłym roku akademickim.

Stypendium im. Mieczysława Króla

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2021/2022. Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 1 czerwca br.

Portal edukacyjny Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości otwiera portal edukacyjny o nazwie Akademia PARP, którego celem jest dostarczanie wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Przyznane stypendia rektorskie

Prezentujemy listę studentów, którym zostało przyznane stypendium Rektora Politechniki Warszawskiej za wyniki w nauce lub osiągnięcia naukowe, sportowe bądź artystyczne. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!

VI edycja programu stażowego „Energia dla Przyszłości”

Interesujesz się sektorem energetycznym? Chcesz zdobyć unikalną wiedzę i doświadczenie, dowiedzieć się jak wygląda praca w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz dużych firmach energetycznych, a także zyskać perspektywę interesującej pracy w tym sektorze?

Biuro Karier PW zaprasza na zdalne seminaria/warsztaty szkoleniowe

Biuro Karier PW zaprasza studentów i absolwentów do udziału w następujących wydarzeniach:

Lista rankingowa kandydatów do stypendium rektorskiego

Prezentujemy zaktualizowaną listę rankingową kandydatów do stypendium Rektora Politechniki Warszawskiej, przyznawanego za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, wysokie wyniki sportowe lub osiągnięcia artystyczne.

Konkursy dla studentów

Zapraszamy wszystkich naszych studentów do udziału w przedstawionych poniżej konkursach. Prosimy zwrócić uwagę na bliskie terminy zgłoszeń!

Inżynierskie Targi Pracy na platformie wirtualnej

W dniach 30-31 marca w przestrzeni wirtualnej będzie miała miejsce 27. edycja Inżynierskich Targów Pracy, będących okazją między innymi do spotkania z przedstawicielami firm poszukujących pracowników wśród studentów uczelni technicznych, a także zapoznania się z ofertami praktyk i staży.

Ankieta „Pracodawca dla inżyniera”

Stowarzyszenie Studentów BEST oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT Politechniki Warszawskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich studentów do udziału w ankietowym badaniu, którego celem jest diagnoza preferencji w obszarze zatrudnienia. Kolejna już odsłona badania poszerzona została o wpływ pandemii COVID-19 na rynek pracy. Ponadto studenci będą mieli okazję wybrać najlepszego ich zdaniem pracodawcę dla inżyniera.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety „Pracodawca dla inżyniera” »

Akcja stypendialna

Ruszyła akcja stypendialna w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. Do 7.03.2021 będą przyjmowane wnioski od studentów, którzy rozpoczęli naukę w semestrze letnim, czyli na studiach magisterskich stacjonarnych (dziennych).

Spotkanie z laureatami XXIV edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską

11 lutego 2021 r. o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste spotkanie z laureatami XXIV edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych w roku akademickim 2019/2020. Podczas spotkania zostaną ogłoszone wyniki Konkursu oraz przyznane nagrody. Autor najlepszej pracy magisterskiej przedstawi swoje osiągnięcia w prezentacji.

Pomóżmy uwolnić Złomka

Poszukiwani są wolontariusze chętni do włączenia się do akcji pomocy uczniom wykluczonym cyfrowo. Potrzebna jest pomoc w przygotowaniu sprzętu elektronicznego przekazanego przez darczyńców, m.in. ich naprawie, konfigurowaniu i czyszczeniu.

Legia Akademicka zaprasza studentki i studentów

Legia Akademicka to program skierowany do wszystkich studentek i studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego oraz drugiego stopnia. To miejsce dla osób chcących ukształtować swój charakter i wyrobić pewność siebie, szczególnie w sytuacjach kryzysowych.

Biuro Karier PW zaprasza na warsztaty na temat zdalnych form procesu rekrutacyjnego

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej wraz firmą Danone organizują wirtualne warsztaty poświęcone zdalnym formom prowadzenia procesu rekrutacyjnego, które zostaną przeprowadzone 16 grudnia 2020 (środa), w godz. 12:15-16:00.

Biuro Karier PW zaprasza na wirtualne warsztaty na temat rozmowy kwalifikacyjnej

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów naszej uczelni na wirtualne warsztaty szkoleniowe poświęcone rozmowie kwalifikacyjnej, które zostaną przeprowadzone 2 grudnia 2020 (środa), w godz. 16:30-18:00.