Studenci naszego wydziału laureatami konkusu BE THE BEST

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu BE THE BEST, organizowanego przez firmę Volkswagen Poznań dla studentów uczelni wyższych z całej Polski.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań nieniszczących i diagnostyki

Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP organizuje ogólnopolski konkurs o nagrodę Prezesa PTBNiDT SIMP za najlepszą pracę inżynierską lub magisterską zrealizowaną na polskiej uczelni wyższej obejmującą tematykę badań nieniszczących i diagnostyki technicznej. Konkurs adresowany jest do dyplomantów studiów inżynierskich lub magisterskich wydziałów technicznych wszystkich typów szkół wyższych prowadzących studia obejmujące wspomnianą wyżej tematykę.

Kierunki studiów prowadzone przez wydział SiMR na trzecim miejscu w kraju

Z dumą informujemy, że w opublikowanym właśnie przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy najnowszym rankingu studiów inżynierskich, prowadzone na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych kierunki studiów MECHANIKA I BUDOWA MASZYN (w obecnym brzmieniu: „Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) oraz MECHATRONIKA (w obecnym brzmieniu: „Mechatronika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu w kraju.

Skrócone godziny pracy administracji wydziału SiMR

W związku z wprowadzeniem skróconego czasu pracy z powodu upałów, w dniach 11-14 oraz 25-26 czerwca 2019 r. administracja wydziału SiMR pracuje w trybie sześciogodzinnym.

Szkolenia dla nauczycieli akademickich w ramach projektu NERW2 PW

W dniach 5-19 VI br. prowadzone będą zapisy na realizowane w ramach projektu rozwojowego NERW2 PW szkolenia w zakresie szeroko rozumianej inżynierii maszyn i pojazdów, przeznaczone dla nauczycieli akademickich na wydziale SiMR.

CX koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają we wtorek, 4 czerwca br. o godzinie 19:00, na CX koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Widowisko, którego reżyserem i scenarzystą jest Jarosław Wojciechowski, będzie zatytułowane „Poszedł Jarek na jarmarek”.

Wykład otwarty „Układnice magazynowe – zagadnienia konstrukcyjne”

Zapraszamy na wykład otwarty „Układnice magazynowe – zagadnienia konstrukcyjne”, który zostanie poprowadzony w poniedziałek, 27 V 2019 r., w sali multimadialnej w godz. 14:15 – 16:00 przez przedstawicieli firmy Baumalog: Marcina Kozłowskiego i Marcina Goszczyńskiego.

Sukcesy wyścigowe zespołu WUT SiMRacing

Podczas majówki zespół studentów działającego przy naszym wydziale koła naukowego WUT SiMRacing dwukrotnie miał okazję przetestować skonstruowany przez siebie motocykl wyścigowy w rozgrywanych na pełnowymiarowym torze profesjonalnych zawodach.

„Noc muzeów” na Politechnice Warszawskiej

W tym roku Politechnika Warszawska po raz trzeci weźmie udział w jednej z najpopularniejszych ogólnopolskich akcji kulturalnych – „Nocy muzeów”. Zapraszamy do spędzenia sobotniego wieczoru 18 maja w zakamarkach naszej Uczelni. Na uczestników czekają atrakcje, które uczynią go niezapomnianym. Udział jest oczywiście darmowy.

W poniedziałek 20 maja 2019 r. zajęcia wg planu czwartkowego

W poniedziałek 20 V 2019 r. zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w czwartki.