Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje szereg specjalnych wydarzeń. Imprezy towarzyszące zaplanowane są do połowy grudnia.

Legia Akademicka zaprasza studentów na spotkanie informacyjne

W dniu 28 listopada 2019 r. (czwartek) zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych programem Legia Akademicka na spotkanie informacyjne z przedstawicielem Ministerstwa Obrony Narodowej. Spotkanie będzie miało miejsce w godzinach 12:00-14:00 w auli 1.01 gmachu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) przy ulicy Rektorskiej 4.

W środę 13 listopada 2019 r. zajęcia wg planu poniedziałkowego

W dniu 13 XI 2019 r. (środa) zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w poniedziałki.

VI Konferencja „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii uprzejmie informuje, że dn. 6 listopada 2019 r., w godzinach 10.00 do 14.00, odbędzie się VI edycja Konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”, organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego.

Zaproszenie do składania ofert w ramach projektu „Szkoła Orłów na PW”

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych zaprasza nauczycieli akademickich do udziału w projekcie „Szkoła Orłów na PW”. Celem głównym projektu jest stworzenie ścieżki kształcenia dla wybitnie uzdolnionych studentów poprzez realizację wysokiej jakości kształcenia akademickiego opartego na systemie tutoringu.

Olimpiada języka angielskiego dla studentów uczelni technicznych

Zapraszamy studentów naszego wydziału do udziału w XXI Olimpiadzie Języka Angielskiego, organizowanej przez Politechnikę Poznańską dla uczelni technicznych. Oprócz cennych nagród do wygrania, na uczestników czekają niezapomniane doświadczenia.

Zaproszenie do V edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”

Departament Badań i Rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. zaprasza studentów oraz doktorantów do wzięcia udziału w V edycji konkursu na projekt badawczo-rozwojowy dla Grupy Kapitałowej PGNiG, zatytułowany „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”.

To już piąta edycja konkursu, którego zwycięzca ma szansę na zrealizowanie swojego autorskiego pomysłu w PGNiG, otrzymując na ten cel nawet 400 tysięcy zł, zaś troje wyłonionych przez Kapitułę laureatów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 30000, 20000 i 10000 złotych. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji.

Stypendia socjalne dla studentów na rok akademicki 2019/2020

Do 22 października studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o stypendia socjalne, specjalne oraz rektorskie na rok akademicki 2019/2020. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem stypendialnym, specjalnie przygotowanym na tę okazję przez Samorząd Studentów PW.

Kursy przygotowawcze do egzaminu z języka angielskiego B2-ACERT

Studium Języków Obcych organizuje kursy dla studentów, doktorantów oraz pracowników PW i ich rodzin przygotowujących się do organizowanego na naszej uczelni egzaminu z języka angielskiego B2-ACERT.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

W dniach 8-9 października br. Gmach Główny naszej uczelni będzie widownią XVI edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej KONIK. Wśród zespołów, które będą obecne na Targach, są również reprezentanci naszego wydziału.